SPOTKANIE DEKANALNE ZELATORÓW DEKANATU WISZNICKIEGO

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu

Autor: Agnieszka

17 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu odbyło się doroczne spotkanie formacyjne zelatorów Kół Żywego Różańca.

Zgromadzonych przywitał proboszcz horodyskiej parafii ks. Andrzej Głasek. Potem głos zabrał ks. Grzegorz Koc, diecezjalny moderator ŻR, który zachęcał do wytrwałej modlitwy różańcowej. Później o obowiązkach zelatora mówiła diecezjalna zelatorka Agnieszka Chudzik.

Konferencję wygłosiła s. Klara, loretanka. Siostra opowiadała o założycielu swojego zgromadzenia – bł. ks. Ignacym Kłopotowskim. Przypominała, że ks. Ignacy był wielkim czcicielem Matki Bożej. O różańcu mówił, że po Eucharystii i brewiarzu jest on najważniejszą modlitwą. Po konferencji wspólnie odmówiliśmy różaniec i zaśpiewaliśmy litanię loretańską.

Spotkanie zakończyła Msza św., celebrowana pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji radomskiej Henryka Tomasika. Hierarcha mówił w homilii o miłosierdziu Boga i człowieka. Podkreślał, że członkowie róż różańcowych zawsze gromadzili ludzi na modlitwie i wypraszali łaski potrzebne dla Kościoła i Polski, ale byli też zaangażowani w życie swoich parafii. Po Eucharystii złożono podziękowania osobom zaangażowanym w działalność kół ŻR.

Ostatnim punktem zjazdu był słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem ks. Andrzeja, który gości nas u siebie od trzech lat oraz siostrom loretankom, które przybyły do Horodyszcza, by razem z nami się modlić i opowiedzieć nam o swoich charyzmatycznym założycielu.

Wszystkim za wszystko wielkie „Bóg zapłać”.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com