IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej

Autor: Agnieszka

Za nami IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej.

Na spotkanie w Radzyniu Podlaskim, które odbyło się 24 lutego, przybyło ponad 1,5 tysiąca członków kół różańcowych. Kongres minął pod hasłem:„Różaniec siłą i mocą dla chorych i cierpiących”. Rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty i konferencji wygłoszonej przez ks. Pawła Siedlanowskiego, dyrektora Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci i diecezjalnego duszpasterza chorych. Nasz prelegent mówił o sensie cierpienia oraz o roli wspólnoty i modlitwy w naszym życiu. Po konferencji modliliśmy się radosnymi tajemnicami różańca świętego.

Punktem centralnym była Msza św., celebrowana pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W homilii ordynariusz wielokrotnie odnosił się do osoby i misji bł. Pauliny Jaricot. Podkreślał rolę misji i misjonarzy w życiu Kościoła oraz konieczność stawiania Boga i Jego zasad na pierwszym miejscu. Przestrzegał, że jeśli będzie inaczej, staniemy się sami sobie bożkami. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy udali się na agapę. Kongres zakończyliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego. 

Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na tegorocznym spotkaniu w Radzyniu. Jesteśmy wdzięczni za każdą i każdego z was. Dalej bądźmy wierni naszemu charyzmatowi. Módlmy się w intencjach Ojca Świętego, w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny. Wspominając kongres, cieszymy się także z licznej obecności kapłanów, którzy razem z ks. biskupem celebrowali Najświętszą Ofiarę. Dziękujemy również Siostrom Loretankom – za przybycie na nasze spotkanie i za szeroką ofertę wydawniczą, która niezmiennie ubogaca nas duchowo. Po raz kolejny zobaczyliśmy, że w Żywym Różańcu tkwi wielka siła. Jesteśmy silni Bogiem i modlitwą. Niech Matka Najświętsza i bł. Paulina Jaricot, która była z nami w znaku relikwii, wstawiają się za nami do Jezusa i wypraszają dalszy rozwój Żywego Różańca w diecezji siedleckiej. Niech Bóg będzie uwielbiony za ten piękny czas! Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com