„Milion dzieci modli się na różańcu za pokój i jedność na całym świecie”.

Parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

Autor: Agnieszka

18 października parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej włączyła się w akcję „Milion dzieci modli się na różańcu za pokój i jedność na całym świecie”.

Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęliśmy o godz. 16.30. od zaśpiewania pieśni „Zawitaj Królowo Różańca Świętego”. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie i licznie odpowiedziały na zaproszenie do wspólnej modlitwy. Daleko nam było do tytułowego „miliona”, ale pomimo to było nas naprawdę sporo. Przybyły dzieci w bardzo różnym wieku. Przed modlitwą założyliśmy na kurtki kolorowe chusty misyjne z wizerunkiem bł. Pauliny Jaricot. Podczas modlitwy dzieci trzymały w rękach dwa duże różańce - jeden kolorowy, nawiązujący do barw misyjnych, zrobiony własnoręcznie podczas naszych zajęć i drugi drewniany. Dzieci same poprowadziły różaniec, czytały też piękne rozważania o miłości, pokoju i jedności na świecie. Ostatni dziesiątek odśpiewaliśmy wspólnie, tworząc w kościele koło i trzymając się za ręce. Pamiątką po spotkaniu były obrazki z logo „Milion dzieci modli się na różańcu”. Zawierały one akt ofiarowania się dzieci Matce Bożej. Odczytaliśmy go wspólnie po modlitwie różańcowej. Spotkanie zakończyliśmy pieśnią do Matki Bożej. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi krówkami z logo KŻR. Przy tej okazji chcemy pochwalić się kolejnym dziecięcym kołem różańcowym w naszej parafii, które powstało w ostatnich tygodniach. Patronuje mu bł. Carlo Acutis. To już drugie dziecięce koło w naszej parafii.

Dziękujemy dzieciom, które chcą podejmować codzienną modlitwę różańcową! Jesteśmy też wdzięczni ich rodzicom. Wszyscy dajecie piękne świadectwo wiary!

Lucyna WetoszkaZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com