Dzień skupienia KŻR dekanatu zbuczyńskiego

Autor: Agnieszka

Dziś w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie odbył się dzień skupienia KŻR dekanatu zbuczyńskiego.

Konferencji wygłoszonej przez Ojca Daniela Śliwińskiego przewodziły słowa Matki Bożej "odmawiajcie różaniec". Ojciec w słowie skierowanym do zebranych w świątyni, mówił: o kulcie Matki Bożej, co św. M.M. Kolbe mówił/pisał na temat różańca oraz o historii różańca.

Po konferencji miała miejsce modlitwa różańcowa a uwieńczeniem całości była Eucharystia, której przewodniczył ks. kanonik dr Marek Matusik. W homilii ks. proboszcz zwrócił szczególną uwagę na prośby płynące od NMP oraz błogosławionych i świętych o codzienne odmawianie różańca oraz o roli różańca w kościele. O tym, że jest on drogą do nieba, pomocą dla dusz cierpiących w czyśćcu oraz czyni cuda w życiu doczesnym człowieka. 
Podziękowania składamy Ojcu Danielowi Śliwińskiemu za wygłoszoną konferencję i ks. proboszczowi M. Matusikowi za serdeczne przyjęcie i sprawowaną mszę św. w intencji członków KŻR.

Paniom z Wiśniewa i okolic dziękujemy za pyszny poczęstunek serwowany na świeżym powietrzu pod dachem miejscowej altany parafialnej.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com