Spotkanie Rejonowe KŻR Rejon Bł. Karoliny Kózkówny

Parafia Św. Trójcy w Gńczycach

Autor: Agnieszka

5 listopada w kościele pw. Świętej Trójcy w Gończycach odbył się dzień skupienia dla Kół Żywego Różańca z Rejonu bł. Karoliny Kózkówny. Wzięli w nim udział członkowie ŻR z dekanatów garwolińskiego, ryckiego, łaskarzewskiego, żelechowskiego i osieckiego.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zebranych i zawiązaniem wspólnoty przez gospodarza miejsca ks. Jana Spólnego.

Następnym punktem programu była modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, zakończona Aktem Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.Po modlitwie, zgromadzeni wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. dr Pawła Naumowicza, kustosza Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego „na Mariankach” w Górze Kalwarii. Kapłan przybliżył postać i nauczanie św. o. Stanisława. Był on zakonnikiem, żyjącym na przełomie XVII i XVIII wieku i wielkim orędownikiem modlitwy za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Został kanonizowany 5 czerwca 2016 r. Jego relikwie znajdują się m.in. w kościele w Gończycach. Po konferencji rozpoczęła się Msza św., celebrowana pod przewodnictwem ks. Grzegorza Koca, diecezjalnego moderatora KŻR. W homilii ks. moderator nawiązał do tematyki wcześniejszej konferencji, przedstawiając Eucharystię jako najważniejsze źródło pomocy duszom czyśćcowym w przejściu do świętości.

Przed agapą, diecezjalna zelatorka KŻR przypomniała o trwającej Wielkiej Nowennie Różańcowej. Jej tegoroczny tematem brzmi: „Żywy Różaniec wsparciem dzieła misyjnego”.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą nad grobem Dzieci Utraconych, znajdującym się na cmentarzu parafialnym. Dzięki zaangażowaniu Rejonowego Moderatora KŻR ks. Jana oraz zelatorów, w tym zelatorki rejonowej p. Grażyny Stułki, gończycka świątynia gościła ok. 400 osób.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę!Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com