Parafialne spotkanie Kół Żywego Różańca

Parafia św Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim

Autor: Agnieszka

Różaniec jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecie. W diecezji siedleckiej do kół żywego różańca należy około 50 tys. wiernych. Najwięcej Kół Żywego Różańca  bo aż 72 jest w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

- Jestem zachwycony postawą zelatorów i członków kołek różańcowych. To spotkanie wywarło na mnie wielkie wrażenie. Myślę, że potrzeba nam modlitwy, formacji ale także takiego przyjacielskiego spotkanie kiedy pijemy kawę, rozmawiamy o sprawach kółkowych i życiowych. Taki charakter miało to spotkanie  – mówi ks. Dariusz Parafiniuk proboszcz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Różaniec uspokaja, daje nam uczucie bycia blisko Pana Jezusa i naszej Matki, która opiekuje się nami. To jest ogromna moc. Modląc sie na różańcu wiemy, że nic złego nie może sie wydarzyć w naszym życiu. Z różańcem w ręku jesteśmy tak blisko Maryji, czujmy się bezpiecznie pod jej płaszczem – mówią wierni parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com