Medali „Benemerenti in Opere Evangelizationis”

Autor: Agnieszka

27 października 2022 w Muzeum Archidiecezjalnym w Warszawie odbyła się gala wręczenia medali „Benemerenti in Opere Evangelizationis”, przyznawanych osobom i instytucjom wybitnie zasłużonym na polu misyjnym. Kapituła medalu pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża przyznała odznaczenia w czterech kategoriach: „za zasługi w dziele misyjnym”, „pomoc modlitewna i duchowa”, „pomoc materialna i finansowa misjom” oraz „informacja medialna”.

W gronie tegorocznych wyróżnionych medalem znalazła się nasza diecezjalna zelatorka Agnieszka Czarnolas-Chudzik. Odznaczenie przyznano jej za „pomoc modlitewną i duchową”, a szczególnie za organizowanie pomocy duchowej dla misjonarzy. Pani Agnieszka dba, by podczas pielgrzymek diecezjalnych, kongresów i spotkań formacyjnych nie zabrakło modlitwy za misje. Zawsze przypomina też o potrzebie wsparcia materialnego misjonarzy.

- To wyróżnienie należy się całej wspólnocie ŻR w naszej diecezji, więc medal dzielimy na 50 tysięcy kawałków, bo tylu członków liczy nasza wspólnota. Cieszę się, że świadomość misyjna jest u nas coraz większa. Członkowie Żywego Różańca spełniają testament swojej Założycielki, kiedy omadlają misjonarzy i dzielą się z nimi swoimi ofiarami.

Dziękuję za to wielkie wyróżnienie i za uznanie naszych działań. Medal jest dla nas motywacją do dalszej pracy, do mówienia o potrzebach misji, do wytrwałej modlitwy i systematycznej ofiary. Dziękujemy za zauważenie i obiecujemy dalsze wsparcie – podsumowuje A. Czarnolas-Chudzik.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com