Wakacje z Bogiem i Błogosławioną Pauliną Jaricot

Autor: Agnieszka

W dniu 26.06.2022 r. rozpoczęły się wakacjie, a w parafii Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej dzieci wakacje rozpoczęły z Panem Bogiem i Błogosławioną Pauliną Jaricot.

Przy wsparciu Ks. Darka Wocha, pomocy wolontariuszy, wsparciu koła pod wezwaniem Bł. Pauliny i zaangażowaniu innych sióstr i braci z ŻR został zorganizowany piknik dla dzieci. Śpiew, taniec, róznego rodzaju zabawy przybliżyły dzieci do modlitwy różańcowej.

Super atrakcją okazał się konkurs zrobienia z kolorowych  piłeczek pingpongowych dziesiątki różańca, wszyscy świetnie poradzili sobie. Każdy z uczestników konkursu dostał nagrodę, wszystkie dzieci zabrały swoje dziesiątki różańca do domu z zapewnieniem, że bedą modliły sie na różancu. 

Siostra Agnieszka opowiedziała dzieciom krótką historię o dzieciach z Fatimy i ich spotkaniu z Matką  Bożą. Mówiła o ważnym zadaniu jakie dzieci miały przekazać światu, aby wszyscy codziennie modlili sie na rózańcu ,,dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny''. Podkreśliła również, iż także pragnieniem Błogosławionej Pauliny było uczynić rózaniec modlitwą wszystkich. 

Ogromnym powodzeniem cieszyły się się grilowane kiełbaski, bułeczki, i inne pyszności.

Chwała Panu !

Zelatorka Lucyna ;)

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com